9.09.2001
J.R. Nyquist
Nowe metody w miejsce starych.

Poznań, 6.01.2003
www.jrnyquist.com

Oglądasz pochód socjalizmu i ze zdziwieniem drapiesz się po głowie. Czy w wyniku Zimnej Wojny nie pokonaliśmy "naukowego socjalizmu"? Czy marksizm-leninizm nie został zdyskredytowany wiele lat temu? Czy Związek Socjalistycznych Republik Sowieckich nie uległ rozpadowi?
Zastanów się. Jeżeli to wszystko rzeczywiście się zdarzyło, gdzie tkwią przyczyny dzisiejszego zalewu politycznej poprawności? W jaki sposób tak wielu zachodnich przywódców o marksistowskim rodowodzie - Schroeder w Niemczech lub Blair w Anglii - doszło do władzy? Kto także dopuścił, żeby ci wszyscy lewacy, uchodzący za polityków umiarkowanych, współtworzyli rząd Stanów Zjednoczonych?
Dlaczego Rosja podpisała traktat o przyjaźni z Chinami? Dlaczego Rosja zobowiązała się w ramach tego traktatu do zaatakowania Stanów Zjednoczonych w przypadku, gdyby amerykańska flota wystąpiła przeciwko inwazji albo blokady Tajwanu?
Sojusz polityczny nie dotyczy tylko Rosji i Chin, ale także wielu innych komunistycznych krajów - Chin i Wietnamu, Chin i Kuby, Chin, Północnej Korei i Konga, etc.
Zatem być może socjalizm wcale nie uległ rozpadowi. Może jedynie zażył odświeżającej drzemki i teraz wyłania się ponownie z większym apetytem niż kiedykolwiek. Obserwujemy działania wojskowe w Czeczenii, manewry w pobliżu Tajwanu, wzmożoną aktywność Północnej Korei wzdłuż zony zdemilitaryzowanej. Czy to możliwe?
Dostaję listy od ludzi, którzy twierdzą że jestem paranoikiem. Ale przyjrzyjmy się faktom. Spójrzmy, spoza nagłówków prasowych, na nie opowiedzianą historię jednego z "byłych" krajów bloku komunistycznego - Republiki Czech.
Wczoraj niezależny dziennikarz czeski Jozef Bilek udzielił wywiadu Betsy Gibson z Barry Farber Show (www.talkradionetwork.com). Bilek opowiedział coś bardzo dziwnego. Sytuacja we wschodniej i centralnej Europie nie wygląda tak jak się ją przedstawia. Vaclav Havel nie jest wielkim demokratą za jakiego stara się uchodzić. Zdaniem Bilka, praktycznie żaden komunista nie został skazany za zbrodnie, które popełnił w czasie "totalitarnej ery".
Komu w zamian grozi wyrok skazujący w Republice Czech?
Powodem wystąpienia Bilka w amerykańskim radio było aresztowanie i uwięzienie niewinnego antykomunisty, kapitana Vladimira Havla, oficera czeskich służby bezpieczeństwa (B.I.S.), który był na tropie komunistycznych tajnych struktur w Czechach. Kiedy jego działalność wyszła na jaw, administracja państwowa została zmuszona do zablokowania zebranych przez Hucina dowodów, zanim ujrzały one światło dzienne. Hucin został aresztowany 7 marca 2001. Tym którzy zabiegali o jego uwolnienie uniemożliwiony został dostęp do mediów. Władze w Pradze starają się teraz za wszelką cenę zlokalizować i uciszyć źródła informacji Hucina. Za wszelką cenę starają się ukryć przed światem prawdę o upadku komunizmu.
Prawda jest jednak taka, że komunizm nie upadł, a jedynie uległ przekształceniu.
Wobec Hucina postawiono sześć zarzutów, wszystkie o charakterze wykroczeń, które jednak pozwalają na przetrzymywanie go w więzieniu od 7 marca. Nie wyrażono zgody na przyspieszony proces. Nie wyrażono zgody na kaucję, jak gdyby był groźnym przestępcą. W zamian sędzia zdecydował o skierowaniu Hucina na obserwację psychiatryczną, dlatego w każdej chwili może on zostać uznany za osobę niepoczytalną.
Zamknijcie go w więzieniu psychiatrycznym i wyrzućcie klucz.
Wypowiedzi samego Hucina na temat jego uwięzienia ujawniają trzeźwość sądów, heroizm celu, co z kolei sugeruje, że jest on daleki od stanu niepoczytalności. "Moim zdaniem - stwierdził Hucin - ujawnienie zbrodni komunistycznych powinno się dokonać otwarcie przed frontem opinii publicznej i mediów."
Cóż jednak zrobić, skoro media wciąż pozostają pod niejawną komunistyczną kontrolą? W jaki sposób zwykły człowiek może pokonać morderczą machinę, która teraz staje się machiną podstępu?
Czesi musieli znosić brutalną komunistyczną dyktaturę przez ponad 40 lat. W Europie centralnej komuniści skazali setki tysięcy ludzi do obozów pracy, włączając to nawet trzynastoletnie dzieci i osiemdziesięcioletnich starców. Tysiące mordowano i torturowano. Życie setek tysięcy ludzi zostało doprowadzone do ruiny. Tajna policja terroryzowała obywateli według wzorców zaczerpniętych z Rosji. Jeden z czołowych komunistów w Czechosłowacji, Klemens Gottwald, przechwalał się w 1929 roku: "Jesteśmy partią czechosłowackiego proletariatu ale nasza rewolucyjna kwatera główna znajduje się w Moskwie. Wiecie dobrze dlaczego: ponieważ od rosyjskich bolszewików możemy uczyć się jak skutecznie skręcać wasze karki."
Gdzie są wyroki skazujące dla tych morderców, jeśli rzeczywiście morderczy reżim został obalony?
"Wiem, że spisek wymierzony w moją osobę - powiedział kapitan Hucin - z udziałem służby bezpieczeństwa, policji i prokuratury, jest dobrze zorganizowany."
Komuniści nauczyli się maskować za demokratyczną fasadą. "Komunistyczni kryminaliści ukryci za demokratyczną zasłoną - twierdzi Hucin - działają na najwyższych poziomach struktur państwowych."
Tego sekretu wschodnioeuropejska mafia nie chce ujawnić przed Ameryką. Vladimir Hucin siedzi w więzieniu, dlatego TY możesz o niczym nie wiedzieć. To zasadnicza sprawa. "Pracowałem nad problemami przewrotu, destabilizacji struktur państwowych, i pozyskałem pewne niepokojące informacje, które odnosiły się również do urzędu prokuratorskiego w Prerovie i mogę to udowodnić" - mówi Hucin.
Powody, dla których został uwięziony ten człowiek, są oczywiste. Komunizm żyje i rządzi w Republice Czech, w Rosji, na Ukrainie, w Polsce itd. Zachód jest uśpiony i rozbrojony. Wschód prowadzi dyskretne przygotowania.


Jeffrey Richard Nyquist jest absolwentem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine. W latach 1988-1992 był pracownikiem amerykańskiej Agencji Wywiadu Wojskowego, zajmując się zagadnieniami Związku Sowieckiego i Rosji. Publikował między innymi w Conservative Review i The New American oraz dzienniku internetowym WorldNetDaily. Obecnie jest redaktorem The Final Phase newsletter oraz własnej witryny internetowej JRNyquist.com. Jest również autorem wydanej w 1998 roku książki Origin of the Fourth World War.

Fatalna Fikcja 2005